Za czym ta kolejka? Beksińskiego rzucili...
Przepraszam uprzejmie, za czym ta kolejka?
Beksińskiego rzucili.... 
By się uśmiał artysta, gdyby wiedział. 

Biblioteka m.st. Warszawa przy Koszykowej po remoncie prezentuje się zacnie, a od soboty przechodzi istne oblężenie. Kto by pomyślał, że artysta "gorszyciel" takie tłumy przyciągnie. Wystawa jest bardzo skromna. Nie wiem czy można ją nawet nazwać wystawą. W klasycznym znaczeniu tego słowa poczujecie rozczarowanie, ponieważ nie zobaczycie dzieł mistrza tylko przekrój twórczości okraszony miniaturami zgrupowanymi w przedziały czasowe. Jest kilka dużych reprodukcji. Sala z filmami dokumentalnymi, wywiadami, co stanowi niezłą gratkę, ale.... Tak naprawdę chodzi o ten sznureczek cierpliwie czekających ludzików. Istny przekrój społeczeństwa warszawki - po starszych państwa, po artystyczne dusze, blond krwistoczerwone niewiasty prosto z żurnala, drwala w bejsbolówce...  po blondynkę ;-) Pociesza mnie myśl, że mimo ciągotów do smartphonów i zdawkowej konwersacji bez odrywania wzroku od ekranu, nasz gatunek ludzki jednak chyba nie wymrze i jeszcze potrafi się socjalizować w kolejce... A to ktoś na dymka skoczy, ktoś za potrzebą, ktoś podzieli się kanapką, zajmie rozmową... faceci to jednak większe plotkary niż kobiety... ;-) 

Po godzinie czekania? Może dłużej... w lekkim napięciu na wieść, że teraz nie trójkami tylko ci z rezerwacji mają pierwszeństwo, więc w myślach liczysz, że wejdziesz za dwie godziny lub wcale... 
a jednak opaczność czuwa... 

Za białymi tajemniczymi drzwiami zasiadasz w wygodnym wyłożonym czerwonym skajem fotelu, nakładają ci kosmiczne okulary i wyruszasz w świat obrazów Beksińskiego. Przenosisz się do innego wymiaru. Masz ochotę zamknąć się tam i już nie wychylać nosa. 


Tego nie da się opisać.... To rzeczywiście trzeba przeżyć, doświadczyć...
Masz ochotę zanurzyć się w jego mrocznej wizji piękna... chłonąć każdą sekundę w nieskończoność... podróż po korytarzach. wirtualnego "muzeum" zwiedzasz z zapartym tchem, napięciu i ekstremalnym oczekiwaniu co zaraz zobaczysz. 

https://web.facebook.com/DeProfundisBeksinskiVR/

Podziękowania dla De Profundis Beksiński VR 
jakbym mogła to bym was ozłociła. 
Zdaję sobie sprawę z tego ile pracy wymaga realizacja 10 minutowego filmu, ale na Boga róbcie to dalej ;-D 


Brak komentarzy:

Copyright © 2014 bite me Martha , Blogger