Czytam architekturę: Le Corbusier. Rozmowa Piątka z Jędruch w obiektywie blondynki


Klubokawiarnia Radio Telewizja udostępniła swoją przestrzeń dla miłośników architektury, którzy zapełnili patio po najdrobniejszą szczelinkę wprowadzając w osłupienie gospodarzy.
Pierwsze spotkanie otwierające cykl, co miesięcznych spotkań: "Czytam architekturę"przybliżyło publiczności kontrowersyjną postać Le Corbusiera przy okazji premiery "Le Corbusier. Architekt jutra" Anthony'ego Flinta.

Grzegorz Piątek - architekt, krytyk i historyk architektury, poprowadził spotkanie z świeżo upieczoną
dr Dorotą Jędruch, która w swojej pracy analizowała m.in. twórczość Le Corbusier'a.wdziać okulary a'la Le Corbusier i na ułamek sekundy poczuć się, jak on... i mieć wyobrażenie jak postrzegał otaczający go świat... niezastąpione.
Sama klubokawiarnia jest przeurocza, ale przebywanie w niej grozi wyczyszczeniem portfela i bólem kręgosłupa... plusem dodatnim ;-) jest podtrzymanie intelektualnego wizerunku, kiedy to przy rosole można rozważać o modernizmie wybierając z talerza literki.Obawiam się, że ich jeszcze odwiedzę, a na pewno pojawię się przy okazji następnego spotkania, żeby pracować nas swoim intelektualnym wizerunkiem oczytanej panny w za dużych okularach ;-)


Pewne spotkania są jak choroby weneryczne - zarażające natychmiast, więc skończyło się na zagorzałej dyspucie intelektualnej
w PaństwoMiasto przy Żywym - zacnym trunku.  


Brak komentarzy:

Copyright © 2014 bite me Martha , Blogger