Bazyliszek, co wojował mieczem z Królową Angielską

Kiedy myślisz, że to jednorożec...
a później okazuje się, że kolorowa owca...


Z ręką na sercu przyznaję się chociaż usłyszałam na schodach o bardzo interesującym spotkaniu z autorem nie mogłam wybrać inaczej... Sami przyznacie mi rację :-D Kto może się oprzeć pokazowi sztuk walk w wykonaniu Stowarzyszenia na rzecz dawnych sztuk walk ARMA.

Konrad Świderek pięknie opowiadał o mitach jakie upowszechniają filmy i seriale, które mijają się z historyczną prawdą, odkrywając przed widzami techniki walk.

Podczas pokazu walk mieczem długim wg. szkoły niemieckiej nie opuszczała mnie myśl, że gdyby mi przyszło żyć w zamierzchłych czasach przy odrobinie szczęścia, gdybym urodziła się w dobrym domu, byłabym jak Arya Stark, która wolałaby uczyć się tańca z Igłą niż sztuki zalotnego mrugania i przypochlebiania się paniczykom. Wrrr aż ciarki mnie przechodzą. Na szczęście urodziłam się w XX wieku i mogę sobie wywijać nawet drewnianym mieczem, a potem czuć dniami i nocami zakwasy.

Tak na serio, chylę czoło przed śmiałkami uczącymi się fechtunku, jest to nie lada wyczyn. Imponuje mi piękno sztuki walk. Wszak tutaj nie chodzi o siłę mięśni, ale potęgę umysłu :-DKomiks powyżej to wspomnienie dzieciństwa :-D 

Jak coś ma się zdarzyć to się zdarzy ;-) 
Wybrałam pokaz walk, kosztem spotkania, ale życie lubi nas czasem mile zaskoczyć. 
Maćka Kura animatora, autora scenariuszy do komiksów Lil i Put oraz Kajko i Kokosz
poznałam przy okazji rozmów z Moniką Magoską - Suchar i Sylwią Dubielecką autorkami "Klątwy Przeznaczenia".

Mega pozytywny człowiek, który skradł nam serce. Czekam z niecierpliwością na jego autorski komiks nad którym właśnie pracuje. Czytałam fragment i miałam kupę radości.
Poza tym zazdroszczę pracy, choć swoją lubię i bym jej za nic nie zamieniła, ale powróciło do mnie wspomnienie, kiedy marzyłam o byciu animatorem ;-)


   Sala gimnastyczna opanowana przez graczy ;-D
   wyłapałam kilka nowych gier na które mam chrapkę :-D


 http://thearma.pl/

 na moim fb znajdziecie film z pokazu walk, więc zapraszam.

    Bazyliszek podniósł sobie poprzeczkę, ale jak dla mnie staje się punktem obowiązkowym, jeśli chodzi o wakacje ;-)

Brak komentarzy:

Copyright © 2014 bite me Martha , Blogger