Królik wyskoczył z kapelusza z kluchą od ucha do ucha i gołym hot-dogiem pod pachąCzasem przy wyborze miejsca do jedzenia kobieta kieruje się najbardziej irracjonalnym przesłaniem na jakie może wpaść tylko kobieta, a jak do tego jest blondynką, to już w ogóle nikt nie nadąży (a może jednak) za logiką tego wyboru.
Klucha okazała się małym lokalikiem prowadzonym przez sympatycznie dwie dziewczyny, ale to nie ratuje sprawy. Zjadłam, a i owszem ciepły posiłek, a w dobie nadmiaru konsumpcyjnych dobroci, miła obsługa czy szyld nie wystarczą, żeby klient wrócił, a w najgorszym przypadku knajpa utrzymała się dłużej niż przysłowiowy ruski rok. No nie polecam, chyba, że kogoś przypili jak mnie. Chociaż gnałam tam z ciekawości.Za to wyprawa do krainy królika, co to wyskoczył z króliczej nory, czyli KRÓLIKARNIA, był jak najbardziej dobrym wyborem, chociaż napastujące ciszę spacerowiczów tudzież leżakujących degustujących ciasto i lemoniadę, helikopterów nie napawa szczęściem, ale nakręca dyskusję o lotnictwie, ratownictwie i tym podobnym, jakby nie było lepszych tematów.
Na razie nikomu nie udało się zdetronizować królowej lemoniad - nadal króluje lemoniadowa cesarzowa rodem z dzielnicy Wisły. Ale jeśli chodzi o rodzinne obiady to wiadomo tylko KrowaRzywa może nakarmić takie wygłodniałe stado jak moje, więc w tej materii nic się nie zmienia. Jakaś jestem stała w uczuciach ostatnimi czasy, a może się starzeję i już nie chcę ani szukać, tylko wybieram sprawdzone miejsca, bo tam i bezpieczniej i pewniej :-)

Przełamałam się i spróbowałam warzywexa i jakoś do mnie nie przemawia. Najlepszy jest jaglanex :-DTo jest hit miesiąca GOŁY HOT-DOG
a dla kontrastu miss Sajgon, która eksploruje nowe tereny warszawskie.
Kreatywna skrzynka na listyZ ręką na sercu przyznaję się, jestem towarem unikatowym na skalę warszawską, bo tutaj się urodziłam, ale moja ignorancja czasami sięga zenitu, kiedy ni z tego ni z owego widzę takie o to budynki i stoję jak slup soli i zastanawiam się, ale jak to? ale skąd? i dlaczego ja wcześniej nie wiedziałam? A no może dlatego, że nie szlajam się jak włóczykij po tych rejonach. Moje oczęta ujrzały budynek Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Moniuszki założonego w 1871 roku mieszczącego się przy Morskim Oku 2.
Po zamieszczeniu tej części wpisu powinnam zakończyć swoją karierę blogerki :-)


Zwieńczeniem dnia było zawitanie ok. 23, jeśli mnie pamięć nie myli, a w moim wieku mogę mieć luki w pamięci, w lokalu, który powinnam omijać szerokim łukiem, ale przecież nie dowierzałam, że kiedykolwiek powstanie w mojej okolicy. Kiedy wielkie M zawisło nade mną zaniemówiłam.  Od czasu swojej pierwszej wizyty w restauracji M minęły wieki, ale takich momentów człowiek nie wypiera z pamięci, pielęgnuje je. Z ręką na sercu kto nie pamięta gigantycznych kolejek przy Marszałkowskiej kiedy otworzyli przed nami złote wrota zapowiadające powiew zachodu. Stało się grzecznie i czekało aż zasmakuje się amerykańskiego snu poprzez wgryzienie się w soczystego burgera, którego smak jest tak niepowtarzalny i odtwarzany w każdym zakątku świata. Sezam zniknął, a M nadal się panoszy i nawet zawitało do mych drzwi.


Przeobrażenie M jest niesamowite - serwują to samo pyszne świństwo po które człowiek chętnie sięga, a jednak masz wrażenie jakbyś zawitał w wypasionym designerskim lokalu, gdzie nie dość, że zjesz, to możesz na deser i kawę wstąpić, a w salce obok na rowerku spalić zjedzone kalorie. Od ostatniej wizyty zdążyłam odwiedzić nową lokalizację M na dworcu centralnym kosztując nowych lodowo-kawowych cudaków gaszących pragnienie i zamrażających.
A na deser naleśniki - nie gdzie indziej na Bemowie. Tam to ja w ogóle prawie nie bywam. Ale jeśli ktoś będzie przypadkiem przejazdem, a przy okazji zgłodnieje to polecam NASZ NALEŚNIK :-) nie co te krakowskie dla anorektyczek :-) to jest solidna porcja dla takich wygłodniałych naleśnikożerców jak ja :-D
Brak komentarzy:

Copyright © 2014 bite me Martha , Blogger